بسته بندی و جعبه سازی

طراحی و چاپ حرفه ای انواع کاتالوگ ، برشور ، ست اداری ، انواع کارت ویزیت و…

خدمات بسته بندی و جعبه سازی

مـرکز تخـصصـی طــراحی، چـاپ و بـستـه بنـدی الـفبـا از سال ۱۳۷۹ با نام تجاری مرات کارتن و با خرید تجهیزات کارتن سازی مدرن در آن زمان ، فعالیت خود را در زمینه کارتن سازی آغاز کرد و با گسترش خدمات خود توانست خدمات متنوع بسته بندی را تا به امروز ارائه کند . هم اکنون الفبای هنر بعنوان اولین تولید کننده جعبه های تلسکوپی (چهارگوش و شش گوش چسب) لاک باتوم بدون نیاز به منگنه جهت بسته بندی گوشت، مرغ، ماهی، میگو، پای مرغ و … در ایران می باشد.
هم اکنون کارگاه تولیدی الفبای هنر مجهز به تجهیزات زیر می باشد:

  • جعبه چسبان اینتر نشنال آمریکایی (هفت گوش چسب)
  • جعبه چسبان تک خط (مقوا و کارتن)
  • دایکات روتاری
  • لامینت رول و شیت
  • چاپ فلکسو رول و شیت
  • خط، برش و چاک زدن
shadow

محصولات بسته بندی و جعبه سازی

۱. جعبه لاک باتوم و تلسکوپی

با توجه به نياز مبرم جهت بسته بندي براي انجماد در سردخانه هاي گوشت، مرغ، ماهي و ميگو، با توجه به اينكه ورقهاي فلوت دار قدرت ماندگاري در سردخانه را نداشته اند و بنا به رطوبت پذيري بالا پس از چندين بار جابجايي از حالت اوليه خود خارج مي شد و نياز بازار به بسته بندي جديد جهت اين نوع محصولات سردخانه اي با تجربيات و تخصصي كه داشتيم اقدام به توليد جعبه هاي تلسكوپي (چهار گوش چسب) نموديم.
مجموعه الفبای هنر به طور تخصصی و انحصاری درتولید جعبه های لاک باتوم و تلسکوپی فعالیت دارد، که این نوع جعبه مناسب بسته بندی گوشت منجمد، مرغ منجمد، ماهی و میگوی منجمد (مخصوص سردخانه) می باشد.

۲ . کارتن فلوت دار

کارتن مانند دیگر اقلام چاپی فقط یک برگه نیست و شاید بتوان گفت برای ساخت یک کارتن شاید ده ها ترکیب مختلف از لاینر ها و همچنین فلوت ها را میتوان استفاده کرد که با توجه به رنگ گرماژ کارخانه تولید کننده متغیر است. انواع کارتن فلوت دار عبارتند از: ۳ لایه و ۵ لایه در ترکیب های مختلف و سینگل فیس C,B,E
این مجموعه به طور تخصصی در زمینه تولید کارتن ماهی، یال اسبی، مارماهی، مستر کارتن میگو، کارتن خرما و … فعالیت دارد.

۳ . بسته بندی غذایی

هدف بسته بندی نگهداری محصولات غذایی بوده، اما با رشد جوامع این ضرورت احساس گردید تا محصولاتی که در یک منطقه خاصی تولید می شود جهت استفاده به منطقه دیگری انتقال یابد. این هنر بسته بندی بود که امکان حفاظت و نگهداری محصول را در این پروسه انتقال از محلی به محل دیگر فراهم آورد.
هدف اصلی در بسته بندی مواد غذایی را میتوان افزایش طول عمر نگهداری محصول، محافظت ماده غذایی از عوامل فساد درونی و بیرونی، حمل و نقل بهتر و آسانتر و در نهایت بازاریابی بهتر نام برد.
مجموعه الفبای هنر در زمینه طراحی و تولید انواع جعبه های بسته بندی صنعتی و پکینگ غذایی (فست فودها، رستوران ها، تولید کنندگان مواد غذایی و …) به صورت تخصصی فعالیت دارد.

۴ . تولید مقوای فشرده روکش دار

مجموعه الفبای هنر با استفاده از دستگاه های پیشرفته و نیروی کار مجرب توانسته است خط تولید مقوای فشرده لمینتی را به بهره برداری برساند. این کاغذ ها روی هم قرار گرفته اند و مقوای فشرده ضخیم و محکم تولید شده است.
از مقوای فشرده می توان جعبه های متنوعی جهت بسته بندی انواع کالا برای وسایل برقی، خوراکی ها، شیرینی ها و … استفاده کرد. از انواع این محصول میتوان به مقوای دو طرف کرافت، کرافت روزنامه، سوپر روزنامه، متالایز، پلی اتیلن (مخصوص جعبه شیرینی) و … که کاربرد صنعتی و بهداشتی دارد، اشاره کرد. همچین این مجموعه سینی مقوایی (دو لایه و سه لایه) جهت مصرف رستوران ها و قنادی ها را با بالاترین کیفیت به مرحله تولید رسانده است.

۵ . تولید پلاستیک و نایلون

ارائه کننده انواع نایلون مرغ منجمد، نایلون شرینگ، نایلون داخل کارتن ماهی و …

نمونه کارهای بسته بندی و جعبه سازی